4 650 volně stažitelných materiálů pro učitele a samostatné studium žáků (v AJ)

29.08.2020 11:39

V důsledku koronavirové pandemie bylo mnoho škol zavřeno a žáci museli zůstat doma. To vyvolalo silný požadavek na účinnou internetovou podporu, zejména v matematice. Představujeme jednu z webových stránek, Developing Quality in Mathematics Education (DQME), kde je možné materiály získat.

DQME je volně přístupný zdroj obsahující 4 650 originálních, stimulujících a motivujících matematických úloh/pracovních listů/aplikací, které byly navrženy a vytvořeny učiteli. Materiály bylyvyzkoušeny ve školách v 11 zemích v 10 jazykových verzích (mezi jazyky je i slovenština). Projekt byl financován EU.

Materiály jsou rozděleny podle témat, věku žáků a jazyka. Po stažení z webovské stránky DQME je lze použít přímo ve vyučování.

I když na většinu materiálů se vztahuje autorský zákon, autoři souhlasili s tím, že všechny materiály mohou být používány, pod podmínkou, že na nich bude vždy uvedeno logo DQME. Materiály nesmějí být použity ke komerčním účelům.

Jak postupovat:

Otevřete webovskou stránku https://directorymathsed.net/dqme/

Pečlivě ji prostudujte  a klikněte na Accept.

Na další stránce si vyberte jazyk kliknutím na vlajku příslušné země.

Klikněte na Register Now a vyplňte a nahrajte (Submit) údaje o vás. TO JE NUTNÉ, ABYSTE ZÍSKALI PŘÍSTUP KE VŠEM MATERIÁLŮM.

Po kliknutí na Material uvidíte seznam všech materiálů ve zvoleném jazyku.

Při příštím přihlašování použijte svou e-mailovou adresu a heslo.

Zpět

Kontakt

Společnost učitelů matematiky, pobočný spolek JČMF
Žitná 609/25
Praha 1
117 10

IČ: 63109930
DIČ: CZ63109930

© 2015 - 2022 SUMA JČMF